Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Boformer (Østjylland)

image_pdfimage_print

Blå Kors Egåhus
Egå Mosevej 16
8250 Egå
tjm@blaakors.dk
86800001

Blå Kors Skannerup
Søndergade 72
8883 Gjern
meh@blaakors.dk

Blå Kors Skannerup
Søndergade 72
8883 Gjern
skannerup@blaakors.dk
86875046

Bostedet Ellengården
Bethesdavej 81
8200 Aarhus N
Enie@aarhus.dk
89401050

Center for Akut og Opsøgende Indsatser
Nørre Alle 31
8000 Aarhus C
mgj@aarhus.dk
87133686

Det Blå Sted, Aarhus
Frederiks Allé 98
8000 Aarhus C
dbs@blaakors.dk
86182777 / Mobil 30944189

Enghusene
Kejlstrupvej 30 p
8600 Silkeborg
birgitte.spaanhede@silkeborg.dk
86822586

Fælleshuset
Blommevej 41N
8930 Randers NØ
gine.norager@randers.dk
89157151 / 89157189 / 40488744

Forsorgshjemmet Kløverbo
Kløvervang 67
8500 Grenå
86318968

Godrumgruppens udslusningsafdeling Lysbro
Herningvej 44
8600 Silkeborg
lysbro@godrum.dk
38415302

Hjørnestenen
Søren Møllers Gade 5B
8900 Randers C
per.thuesen@randers.dk
89157310

Kirkens Korshærs Døgnvarmestue
Thomas Koppels Gade 51
8000 Aarhus C
p.andersen@kirkenskorshaer.dk
86206436

Kofoeds Skole
Toldbodgade 6
8000 Aarhus C
Sebastianb@kofoedsskole.dk

Ladegården
Marienborgvej 8
8900 Randers
Arne.Mortensen@randers.dk
89157330

Mandecenter
Vestergade 58K
8000 Aarhus
aarhus@mandecentret.dk
70259048

Nattilbuddet på Sydhavnen
Kalkværksvej 15
8000 Aarhus
p.andersen@kirkenskorshaer.dk
51373747

Østervang
Trankær Mosevej 25
8310 Tranbjerg J
jmay@aarhus.dk
64723828

Perron 4
Jernbanegade 4D
8900 Randers C
gine.norager@randers.dk
89157010

Pitstop
Søndervangen 91
8260 Viby J
aarhus.pitstop@rodekors.dk
71998874

Reden
Sjællandsgade 6
8000 Aarhus C
as@reden.dk
86189644, Nattelefon 86204474

Socialforvaltningen, Aarhus
Socialforvaltningen
Nørre Allé 31, 2. sal
8000 Aarhus C
cwi@aarhus.dk
89402000 / Mobil 51575310

Tre Ege
Årslev Møllevej 15
8220 Brabrand
dambe@aarhus.dk
87132000

Ungeherberget
Nørre Alle 25
8000 Aarhus
p.andersen@kirkenskorshaer.dk
51373747

Ungeindsatsen, Grønnegade
Grønnegade 74
8000 Aarhus C
cwi@aarhus.dk
51575310

Ungeindsatsen, Havnegade
Havnegade 22
8000 Aarhus C
cwi@aarhus.dk
51575310

Værestedet i Jægergårdsgade
Jægergårdsgade 107
8000 Aarhus C
jte@aarhus.dk; temah@aarhus.dk
29208490/86136230

Ungetilbuddet Nord
Gøteborg Alle 8
8200 Aarhus N
ungetilbuddet.nord@msb.aarhus.dk
89401155

Naapifik Aarhus
Kalkværksvej 2
8000 Aarhus C
m.andersen@kirkenskorshaer.dk
22336944

AKTUELT

SAND’e eksperter på Folkemøde

I SAND bliver man klædt på til at bruge sin historie. Også på årets Folkemøde.

Læs Mere

Hvor skal vi så gå hen?

Det forlyder, at Mændenes Hjem er lukningstruet

Læs Mere

LOMMEBOG FOR HJEMLØSE

SAND har udgivet en lommebog for hjemløse med regler og rettigheder, der er gode at kende

Læs Mere